Jak stworzyć cennik usług w warsztacie samochodowym?

Jak stworzyć cennik usług w warsztacie samochodowym?Jak wyliczyć koszty, by zadbać o dochody? Czasy napraw podane przez producenta nie pokrywają się z rzeczywistością? Może warto pomyśleć o organizacji pracy w warsztacie? Wreszcie, obsługa klienta – to też ma duże znaczenie dla sukcesu finansowego serwisu motoryzacyjnego.
Oto druga częśc naszego spotkania z Maciejem Brzezińskim, szkoleniowcem z zakresu zarządzania finansami w warsztatach samochodowych, ekspertem Motomarketing.pl

Importowane z Youtube Zapraszamy też do Naszego Warsztatu Samochodowego w Warszawie. Zadzwoń do nas:(+48) 508 523 234
Lokalizacja:Wał Miedzeszyński 180 04-987 Warszawa (Wawer)
Godziny otwarcia Poniedziałek – Piątek 6:00 do 18:00

3 Comments

  • A więc jak stworzyć cennik, bo chyba zapomnieliście ruszyć tego tematu. wiem już że mechanik się opierdala bo nie lubi sprzątać narzędzi, mechanicy nie wyrabiają się z czasami z kosmosu z autodaty, gdzie wymiana UPG potrafi być wskazana na 2h 20min, albo końcówka drążka 15min, gdzie zanim przyjmiesz klienta auto i wstawisz na podnośnik to już 15min minie, a zanim 20 letnią końcówkę wybijesz i odkręcisz to minie pół godziny + złożenie i odstawienie auta i UPS, godzinka, 4x dluzej, więc co, mechanik do wyjebania? Nawet ASO nie wyrabia się w tych czasach. Te czasy są podane dla nowego auta, które jeszcze stoi w fabryce i czasem wzięte dosłownie z dupy. Czas z autodaty x2 x stawka za roboczogodzinę, których w 8h pracy jest ledwo 4-5.

  • Producent określa czas wymiany np. wahacza zawieszenia tylnego na 30 min. na podstawie samochodu który wyprodukował wczoraj. Jak serwis ma rozliczać za wymianę tego elementu mechanika gdy samochód ma 12 lat a śruby są skorodowane lub zapieczone w silentblockach (tulejach) ? Też ma wymagać od niego by w pół godziny zrobił to co tak naprawdę może zająć 1,5 godziny ? To chory absurd… Poza tym możemy mieć dwa te same samochody a jeden z nich będzie zadbany a drugi to gruz po przejściach i patentach . Macie nie równo pod sufitem i nie rozumiecie do końca jak wygląda praca mechanika więc nie pieprzcie o normach czasowych bo to nie jest klejenie kartonów a od wyników pracy zależy czyjeś bezpieczeństwo…. Nara teoretycy…..

  • autodata

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *